ŚWIAT POWINIEN BYĆ KOLOROWY !!!

Pigmenty nieorganiczne

W swojej ofercie posiadamy wysokiej jakiści pigmenty nieorganiczne w postaci proszku, produkowane na bazie tlenków żelaza w różnych kolorach:żółcienie, oranże, czerwienie, brązy, i czernie. Ponad to oferujemy takie pigmenty jak: biel tytanowa, ochra i zieleń chromowa. Pigmenty znajdują szerokie zastosowanie w następujących gałęziach przemysłu:

W przemyśle farb i lakierów: jako dodatek do kolorowania wszelkiego rodzaju farb, zarówno wodnych, jak i rozpuszczalnikowych, do spoiw lakierniczych itp.
W budownictwie: do barwienia betonu towarowego (podczas produkcji np. kostki brukowej, mas betonowych, płytek, cegieł, mas fugowych czy tynków szlachetnych), do barwienia suchych zapraw np. kolorowej zaprawy do murowania klinkieru, do barwienia spoin do fugowania.
• W drogownictwie: do barwienia mieszanek asfaltowych – kolorowy asfalt
W przemyśle tworzyw sztucznych: do barwienia różnego rodzaju tworzyw podczas ich przetwórstwa,np. przy produkcji rur PCW i PP, wykładzin podłogowych, folii, jak również do produkcji koncentratów barwiących itp.
• W przemyśle gumowym: jako wypełniacze i środki barwiące.
• Do innych zastosowań: do barwienia nawozów sztucznych, ceramiki, szkła, chemii gospodarczej, w przemyśle tekstylnym, do produkcji materiałów ciernych.